ZIOMEK US POLONIA

ZIOMEK US  CHEŁM   ZIOMEK US  DOBRYNIN  ZIOMEK US CZĘSTOCHOWA  ZIOMEK US SZCZECIN

https://albicla.com/login

FRASZKA NA CZARNEGO PTASZKA

NA GORĄCZKĘ NOCY LETNIEJ KWAS CHLEBOWY, MIÓD SPADZIOWY.
NA WOLNĄ PRASĘ KWAS PRUSKI, KIEŁBASA I KLUSKI.
NA WOLNĄ EUROPĘ MUR CHIŃSKI,MIR RUSKI,
NA NOCE POLARNE  PUSTE DWURURKI I Z WODORU CHÓRKI.
GDYBYŚ BRUNATNY NIEDŹWIEDZIU W MATECZNIKU ZAPRZESZŁEGO CZASU SIEDZIAŁ - BIAŁY NIEŹWIEDŹ  OSTRYCH PAZURKÓWY BY NIE MIAŁ.
https://www.tvp.info/61744169/legitymacja-demokratyczna-wyboru-sedziow-wg-niemieckiej-doktryny-prawnej-sami-ja-stosuja-a-polsce-kaza-robic-cos-odwrotnego-pisze-jacek-saryusz-wolski

https://dorzeczy.pl/opinie/346534/cenzura-prewencyjna-pch24pl-podejmie-kroki-prawne.html

ODPRAWA I PRZEPRAWA POSŁÓW. - HOŁD PRUSKI JAKO RUSKI.

Dawno nie zaglądałem do polskojęzycznych bulwarówek. Wieczorem 16.09.2022 wiedziony instynktem i zapachem brukselki, powolnym pstrykaniem, po dawno nie oglądach tabloidach, zobaczyłem czerwoną mapę Polski na zielonym tle Euroazji. Wszędzie zielono, a w Polsce czerwono. - Co jest ? - Okazuje się, że ekolodzy za kasę "Nadredaktorów"wytłuścili w szpalcie Interii zjadliwy artykuł, że Polacy powinni przejść na źródła odnawialne, a dopiero później ( po Niemcach) rozpocząć odnawianie taboru, oczywiście z ich ekologicznego szrotu. Nowoczesne samochody elektryczne w Polsce - to źle. To profancja ORNUNG MIT UNS . - Natomiast 200 nowych kopalń węgla kamiennego w Chinach, i otwierane nowe i stare kopciuchy w Niemczech, to właściwa forma , w bezsensownej treści dla logicznie myślącego człowieka, przejścia na samochody elektryczne. Zwłaszcza, że dwie rury rusko-niemieckie dostały krwawego zatwardzenia w 2022 roku, a atomówki są jak znalazł na składzie opałowym Jaśnie Oświeconego Haimatu. Uśmiech mojej wyobraźni podpowiada: „Wiatr wieje kędy chce, słońce świeci tam gdzie w danym okresie jest lato”. Tylko głupi Prusak szuka jeszcze głupszego zakutego knechta w Polsce, ubranego koniecznie w przestarzały poniemiecki hełm. Można powiedzieć wrodzonego w cudze buty. Najlepiej OTTO Bismarcka. Widocznie tak ustalono w Locarno. -Tedy Interia upadła bardzo nisko pod względem merytorycznym, podobnie jak i inna gazeta słynąca z pernamentnego podsłuchu. Widocznie, klient nasz pan, a my dzieci jego, idziemy do niego... .👍

WYMUSZANY TRANZYT LITWA TAJWAN CHINY NIEMCY ROSJA. AFERA NA GIEŁDZIE DECYDUJE O LOSIE EUROPY?


HISTORIA
Dwa razy w Polsce czołgi CCCP zawracały z niemiłosiernie dewastowanych dróg na kierunku Warszawa. Dla młodzieży należałoby wyświetlić kroniki filmowe z Gruzji 2008 roku.
Pytanie: Dlaczego w "wyzwolonej" Polsce, do stałych baz, potulnie wracały czołgi brutalnego ZSRR? ( Patrz na tragedię , której doświadczyły Węgry).
- Czołgi zawróciły po ostrej reakcji CHRL do której zwrócili się "myślący" z BP PZPR.
- Dlaczego Putin rozpoczął wojnę? - Co ma do tego Giełda i patologia 3 centów?
- Jedwabny szlak, a zakończona niespodziewanie w Polsce misja ambasadora RFN, potomka adiutanta generałów Hitlera i pupila STASI oraz personalne wpływy KGB?


FLASH
https://www.tvp.info/61632350/jedwabny-szlak-platforma-obywatelska-krytycznie-o-waznym-projekcie

https://www.tvp.info/61633270/gerhard-schroeder-rozmawial-z-wladimirem-putinem-w-moskwie-kreml-chce-negocjacji-wojna-na-ukrainie

https://www.tvp.info/61650759/fake-news-faktu-o-marszalek-elzbiecie-witek-dziennik-rasp-opublikowal-sprostowanie

https://www.tvp.info/61650668/wojna-na-ukrainie-prezydent-wolodymyr-zelenski-chiny-moga-politycznie-ekonomicznie-wplywac-na-rosje

https://www.tvp.info/61642161/szefowe-dyplomacji-kanady-i-niemiec-o-zakonczeniu-importu-rosyjskich-surowcow

https://www.tvp.info/61638512/wizyta-pelosi-na-tajwanie-odpowiedz-na-reakcje-chin

https://www.tvp.info/61556367/prezydent-andrzej-duda-rozmawial-z-przewodniczacy-chinskiej-republiki-ludowej-xi-jinpingiem-glownym-tematem-rosyjska-agresja-na-ukrainie

https://www.tvp.info/61519581/wazny-glos-w-sprawie-pomnika-katynskiego-w-jersey-city

https://www.tvp.info/61497300/raport-kongresu-usa-chiny-infltruja-rezerwe-federalna

WRESZCIE !!! - tvp-world-całodobowy od 18.11.2021.

https://tvpworld.com/
👍


https://www.tvp.info/.../tvp-world-calodobowy... Chce się wyszeptać w stylu szeptanek okupacyjnych: Wreszcie !!!
- Pierwsze pytanie: Będą konsekwencje w Amazonie emisariuszu z departamentu ...?
- Drugie pytanie: - Warunki pracy dziennikarzy lepsze niż w GW i TVN24 ?
- Trzecie pytanie: - A może praca goja, tj. posada " Tobiego " i "Kizi" dla Pana Mura z korzenia giełdy na zasadach ryczałtu, praca za darmo cały dzień, tydzień lub zgodnie ze standardami kolonii, 3 miesiące bez prawa do własnego zdania?
Czwarte pytanie: - Napisy rozumie się będą w kilku językach... .
🤩

- Tylko proszę duże napisy po węgiersku, słowacku, czesku, koniecznie język litewski i arabski razem - bo asymilowani na siłę sąsiedzi wszczepiani w ojcowiznę muszą czuć i wiedzieć kumys.
- Może kilka audycji na początek po mandaryńsku, co by piana wypłynęła z pralki wykształconych mózgów made in DW i CNN? - Proszę. Jak ja lubię ujadanie rudych wilczurów...zwłaszcza ze skradzionym prusakom orderem Karola - MAjAjA, naturalnie obsługa po niemiecku - centrala w DW z nadajnikiem cenzury na Kremlu. Dobrej nocy Panie i jeszcze panowie - sojusznicy... wnukowie w ambasadzie i na dworze Internationale.
🐼Koniecznie z wyregulowanym wyciszaniem i zagłuszaniem w lokalnych kablówkach pod zarządem lepszego sortu ITI. Takie trojki pionierów  jak w TSUE bez koncesji w traktatach - do tego koniecznie w pruski ornung bite !
P.S.
Tekst  ww bez przecinków proszę czytać na wydechu... a resztę pary wychuchać na ekran z Misiem , tj. nie z Uszatkiem, który słucha melodii "RUDY SIĘ ŻENI".
Tylko bez posagu, wyleniałego futra, panna  nie chce w zarządzie Gazpromu... . Obciążenie dziedziczne. Cela + czeka. Wycie rudego kojota cieszy kolekcjonerów. Ponoć to lepsze od muzyki poważnej.

Z uśmiechem wakacyjnym:     
Jurand ze Szczecina